Dofinansowania

Image

„Mój Prąd”

Program skierowany jest do osób fizycznych, posiadających instalację fotowoltaiczną o mocy 2-10 kW. Inwestycja nie może być rozbudową już istniejącej instalacji. Zwrot dotyczy do 50% kosztów inwestycji, maksymalnie 5000 zł na instalację. Dotacja jest zwolniona z podatku PIT. Dodatkowo koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna).

Szczegóły III edycji programu Mój Prąd juz niebawem!
 

m m nnmn mn m

Z ulgi termomodernizacyjnej może skorzystać osoba, która jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego i rozlicza się z fiskusem korzystając z:
  • podatku według skali podatkowej (17% i 32%),
  • według 19% stawki podatku,
  • ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych 
Właściciel budynku może maksymalnie odliczyć koszty na kwotę 53 tys. zł. W przypadku gdy właścicielami domu są małżonkowie, mogą odliczyć 106 tys. zł, po 53 tys. zł każdy z nich.

Ulga
termomodernizacyjna

„Czyste Powietrze”

Możliwe jest uzyskanie dotacji na zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej, jeśli ten sam wniosek o dofinansowanie obejmuje również wymianę nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła.
Zakres dofinansowania zależny jest od progu dochodowego:
  • (do 1960 PLN / miesiąc dla osób samotnych, do 1460 PLN/ osobę / miesiąc dla rodzin): 37 tysięcy PLN (połączenie z dotacją "Mój Prąd" w jednym wniosku)
  • (do 100 000 PLN dochodu rocznie): 30 tysięcy PLN (połączenie z dotacją "Mój Prąd" w jednym wniosku) przy wymianie na pompe ciepła; 25 tysięcy PLN (połączenie z dotacją "Mój Prąd" w jednym wniosku) przy wyborze alternatywnego źródła niż pompa ciepła

Oferta ratalna

Płać ratę kredytu, zamiast rachunku za prąd. Instalacja fotowoltaiczna sfinansowana może być kredytem, przy współpracy z Santander Consument Bank Polska. Jest to specjalny rodzaj kredytu przeznaczony z myślą o finansowaniu instalacji fotowoltaicznej.
Wszelkie formalności załatwiamy za Państwa, a umowę podpisujemy bez wychodzenia z domu!

Image

Adres

Fotowoltaika Tomasz Musz,
37-123 Handzlówka 396b

Kontakt

e-mail: FotowoltaikaTomaszMusz@gmail.com
telefon: 796 666 391
NIP: 8151707049
Image